• Župna kuća: Vlačića II/13, Marcilnica, 52220 Labin
  • Tel: +385-52-857-302
  • Župnik: Blaž Bošnjaković s prebivalištem u Donjem Labinu.
  • Dan župnog zaštitnika: 8.rujan (Mala Gospa)
  • RADNIM DANOM:
    • 17:00 sati (zimsko vrijeme), 18:00 sati (ljetno vrijeme)
    • Ostale dane po dogovoru

Naselja u župi: Labin Marcilnica, Kature, Starca, Vinež.

Stanovnika: 6.000; katolika 3.000

Župa Presvetog Srca Isusova

LABIN MARCILNICA

Župu je osnovao 1964. godine biskup Nežić. Župna crkva unutar župne kuće sagrađena je i posvećena 1964. godine (biskup Nežić). Ima jedno zvono. Vje-ronaučna dvorana nalazi se u župnoj kući. Postoje po-dručne škole do četvrtog razreda u Vinežu i Katura­ ma. Zajedničko groblje je u Labinu Gornjem.

Župna crkva Presvetog Srca Isusova je privremena ka-pela u župnoj kući u Labinu – Marcilnici. U prilagođe-nom prostoru je betonski­ oltar prema puku. Na zaseb-nom mjestu stoji mramorno svetohranište s mjedenim vratašcima. Na postolju je postavljen kip Srca Isusova. Ima malu sakristiju.

Sveti Nikola, biskup (Labin Kature). Crkva je sagra-đena u XI. stoljeću. Na pročelju joj se uzdiže preslica bez zvona, a na začelju je mala apsida. Pod zaštitom je Zavoda za zaštitu spomenika kulture.