• Župna kuća: Kožljak bb, 52232 Kršan
  • Tel: +385-52-863-472
  • Župnik: Branimir Aleksandar Petrović s prebivalištem u Plominu.
  • Župni vikar: Dragutin Petrović s prebivalištem u Plominu.
  • Dan župnog zaštitnika: 8.rujan (Mala Gospa)
  • NEDJELJOM I BLAGDONOM: 11:30 sati (zimsko vrijeme) i 9:00 sati (ljetno vrijeme)
  • RADNIM DANOM: Ostale dane po dogovoru

Naselja u župi: Kožljak, Faldovija, Gradina, Katun, Kunfin, Logor, Mali Gaj, Malinari, Purići, Ravnica, Stari Grad, Stari Pazin, Veliko Selo, Zagrad.
Stanovnika: 148; katolika 146

Župa svetog Hadrijana, mučenika

Kožljak

Kožljak se spominje od 1102. godine. Ova jako drev-na župa ima župnu crkvu bez krova s preslicom i jednim zvonom na nepristupačnom­ mjestu, na brdu kraj starog kožljačkog grada. Bogoslužje se obavlja u grobljanskoj crkvi svetog Jurja mučenika. Ona ima preslicu s jednim zvonom i glagoljskim natpisima iz 1590. godine. Obnovljena je 1986. godine. Župni ar-hiv čuva se od 1767. godine. U župi su dva groblja: Sveti Juraj i Sveti Križ.

Župna crkva svetog Hadrijana, mučenika u Kožlja-ku. Crkva je u ruševnom stanju, bez krova. Ima malu apsidu i kamenu krstionicu. Crkva je imala i sakristiju. Iz crkve se čuvaju drveni kip svetoga Hadrijana te drve-ni kip BDM s Djetetom.

Sveti Juraj, mučenik u Kožljaku. Crkva je jednobrod-na građevina bez sakristije. Drveni oltar okrenut je pre-ma puku, a iza oltara se nalazi drveni retabl s likovima­ BDM s Djetetom, svetog Jurja i svete Barbare. Škropio-nica je smještena u zidu.

Sveti Križ (na groblju). Crkva na pročelju ima preslicu s dva okna i jednim zvonom. Ima i malu sakristiju. Sve-tište krasi gotski svod, a kameni oltar ima palu s prika-zom Raspeća.

“Ta je crkva nastala baroknom dogradnjom prezbiterija na srednjovjekovni brod. Dograđivana je u XVIII. st.; oltar i pala iz XVIII. st.” /ELU/.