• Župna kuća: Istarska 27, 52223 Raša
  • RADNIM DANOM: 18:00 sati
  • Ispovijedi: prve nedjelje u mjesecu u 8.30 h
  • Križni put: u korizmi nedjeljom prije sv. mise u 8.30 h
  • * svakog posljednjeg četvrtka u mjesecu služi se sv. misa u Staračkom domu Raša u 16.00 h
  • * ostale četvrtke sv. misa u 18.00 h

Naselja u župi: Raša, Bršica, Most Raša, Sveti Bartul, Topid, Vicani, Zartinje.

Stanovnika: 1.450; katolika 1.050

Župa svete Barbare, djevice i mučenice

RAŠA

Župa svete Barbare u Raši osnovana je 1937. godine (biskup Pederzolli). Župna crkva je sagrađena u raz-doblju od 1937. do 1942. godine u obliku prevrnu-tog rudarskog­ vagoneta. Zvonik, u sastavu s crkvom, visok je dvadeset i pet metara s jednim zvonom. U sklopu crkve je i vjeronaučna dvorana. Župni arhiv se vodi od 1936. godine. U Raši djeluje osmogodišnja osnovna škola. Groblje za župu Raša se nalazi u La-binu Gornjem.

Župna crkva svete Barbare, djevice i mučenice u Raši jednobrodna je građevina sa sakristijom. U crkvi je mramorni oltar okrenut prema puku s ambonom, mramorno svetohranište, kamena krstionica te drveni kipovi Srca Isusova, BDM s Djetetom i svete Barbare. Na ulazu u crkvu postavljena je škropionica na stupu.

Sveta Barbara, djevica i mučenica (Krapanj). Crkva je sagrađena 1905. godine. Na pročelju crkve je presli-ca s jednim zvonom.